line

Newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami w naszym hotelu.

Historia

Historia pałacu, w którym mieści się Dębowy Hotel|Event|SPA sięga początku XX w. Teren pod budowę prywatnej rezydencji został zakupiony od rodu von Seidlitz-Sandretzky, przez Wolfganga Dieriga, którego rodzina trwale wpisała się w historię Bielawy.

Nowy właściciel stał na czele największego przedsiębiorstwa w regionie. Aktywnie działał na rzecz rozwoju lokalnej turystyki.

W 1901 roku rozpoczęto prace budowlane pod kierownictwem K. Bertholda pochodzącego z Niemczy. Witraż oświetlający klatkę schodową został wykonany w słynnej wrocławskiej pracowni mistrza szklarskiego Adolpha Seilera, którego prace do dziś są zaliczane do wybitnych dzieł sztuki śląskiego witrażownictwa. Prace budowlane nad pałacem zakończono w 1904. Wolfgang Dierig wraz z żoną oraz dziećmi mieszkał w pałacu do 1945. Okoliczności tajemniczej śmierci właściciela i jego rodziny do dzisiaj pozostawiają wiele znaków zapytania.

Po 1945 roku obiekt wraz z przyległymi budynkami mieszkalno-gospodarczymi postanowiono przystosować pod potrzeby Państwowego Zespołu Prewentoriów i przekształcono w placówkę leczniczą, którą ostatecznie zamknięto w 2000 roku. Rok później teren został sprzedany obecnym właścicielom, którzy dokonali generalnego remontu całego obiektu pod otwarcie hotelu oraz przyczynili się do wpisania kompleksu pałacowo-parkowego do rejestru zabytków.

Pakiety Promocyjne

hoteldebowy - Wellinclusive
Wellinclusive
Od 320 zł/os/noc »
hoteldebowy - 3+2=3
3+2=3
6 dni, Od 960 zł/os »
hoteldebowy - Wakacje 3/6/7/10 dni
Wakacje 3/6/7/10 dni
Od 298 zł/os/noc »