TKALNIA

Ankunft
25. 10
Reise
26. 10
  1. STARTSEITE
  2. Kulinarisches
  3. TKALNIA

Splot dobrych smaków

Wierzymy w tradycję

Tkalnia została stworzona z szacunku do miejsca, w którym się znajduje. To tu w historycznych wnętrzach dawnej willi fabrykanckiej rezydował niegdyś Heinz Rosenberger, który odegrał kluczową rolę w procesie unowocześnienia szkoły włókienniczej. Nie zapominamy, że przez blisko 200 lat Bielawa była nazywana swoistym centrum włókiennictwa regionu. Oddajemy hołd tradycji, przedstawiając ją Państwu w nowoczesnym wydaniu.

Zapoznaj się z naszym menu Tkalnia.

Zapoznaj się z naszymi godzinami otwarcia.

Czym jest Tkalnia?

Włókiennictwo jest dla nas inspiracją w dążeniu do perfekcji, którą można osiągnąć jedynie ciężką, rzemieślniczą pracą. Wiemy jak ważne, zarówno w sztuce włókienniczej, jak i kulinarnej jest skupienie i dbałość o każdy detal dlatego nie idziemy na kompromisy. W Tkalni wszystko przygotowujemy od podstaw – stąd regionalne zioła, które uprawiamy przez cały rok w naszym ogródku i produkty charakterystyczne dla Gór Sowich. Zapraszamy Państwa na kulinarną, rzemieślniczą podróż po regionie.

Regionalne produkty

Wierzymy, że siła tkwi w prostocie. I jakości, o którą dbamy codziennie razem z zaprzyjaźnionymi dostawcami. Współpracujemy z regionalnymi, niezależnymi producentami, którzy stawiają na szczerość i naturalne smaki. Miody, które wykorzystujemy w Tkalni, otrzymujemy od Czesława Piaseckiego, właściciela pobliskiej Pasieki pod Lasem. Riesling, który Państwu serwujemy pochodzi z Winnicy Bielawskiej, założonej przez Tomasza Pawlaczka. Oprócz wina, w Bielawie produkuje się również kraftowe, regionalne piwa SOWIE (dostępne w naszym menu). Wiemy jak ważne jest lokalne pochodzenie ryb – zamówicie u nas Pstrąga Kłodzkiego, którego hodowla nawiązuje do przedwojennych tradycji Hrabstwa Kłodzkiego. Wspieramy akcję Wolne Klatki – jajka, które wykorzystujemy w Tkalni pochodzą wyłącznie od ekologicznych rolnictw w Świebodzicach. Dbałość o każdy detal to filozofia, którą nasz Szef Kuchni zaszczepia w Tkalni.

newsletter
Lassen Sie sich über die Sonderangebote in unserem Hotel auf dem Laufenden halten.
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen