Góry Sowie

Ankunft
25. 10
Reise
26. 10
  1. STARTSEITE
  2. LERNEN SIE DAS HOTEL DĘBOWY KENNEN
  3. Góry Sowie

Góry Sowie są częścią Sudetów Środkowych. Zbudowane ze skał gnejsowych przez wielu uważane są za najstarsze góry w Polsce a nawet w Europie. Ich wiek ocenia się na 2,5 miliarda lat.

Piesze wycieczki

Jednym ze sposobów aktywnego wypoczynku są piesze wycieczki. Dzięki różnorodności terenu oraz dobremu oznakowaniu szlaków wyprawa w góry jest czystą przyjemnością.

Najwyższe szczyty to, w północnej części gór Wielka Sowa (1025 m n.p.m.) wraz z sąsiednią Małą Sową (972 m n.p.m.) oraz na południu Kalenica (964 m n.p.m.) z sąsiednim szczytem – Słoneczną (949 m n.p.m.).

Rower? A może windsurfing?

Warto także wybrać się na wycieczkę rowerową, na terenie Gór Sowich powstał największy system górskich tras rowerowych w Polsce. Trasy charakteryzują się różnorodnym poziomem trudności oraz pięknym otoczeniem natury.

Latem coraz większą popularnością cieszy się windsurfing na Jeziorze Bielawskim. Adrenalina i dobra zabawa gwarantowane!

Zimowe atrakcje

Zimą również nie brakuje atrakcji dla narciarzy oraz fanów biegówek. Rozbudowania sieć szlaków biegowych oraz stoki narciarskie zachęcają turystów do pobytu u podnóża gór w malowniczej scenerii.

Zwiedzanie

Góry Sowie to skarbnica tajemnic. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest niedokończony projekt Riese, który planowo miał zostać kwaterą Adolfa Hitlera. Kilometry podziemnych korytarzy do tej pory budzą ogromną ciekawość odwiedzających.

newsletter
Lassen Sie sich über die Sonderangebote in unserem Hotel auf dem Laufenden halten.
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen