Góry Sowie

Przyjazd
25. 10
Wyjazd
26. 10
  1. Naturalnie dla przyjemności
  2. O nas
  3. Góry Sowie

Góry Sowie są częścią Sudetów Środkowych. Zbudowane ze skał gnejsowych przez wielu uważane są za najstarsze góry w Polsce a nawet w Europie. Ich wiek ocenia się na 2,5 miliarda lat.

Piesze wycieczki

Jednym ze sposobów aktywnego wypoczynku są piesze wycieczki. Dzięki różnorodności terenu oraz dobremu oznakowaniu szlaków wyprawa w góry jest czystą przyjemnością.

Najwyższe szczyty to, w północnej części gór Wielka Sowa (1025 m n.p.m.) wraz z sąsiednią Małą Sową (972 m n.p.m.) oraz na południu Kalenica (964 m n.p.m.) z sąsiednim szczytem – Słoneczną (949 m n.p.m.).

Rower? A może windsurfing?

Warto także wybrać się na wycieczkę rowerową, na terenie Gór Sowich powstał największy system górskich tras rowerowych w Polsce. Trasy charakteryzują się różnorodnym poziomem trudności oraz pięknym otoczeniem natury.

Latem coraz większą popularnością cieszy się windsurfing na Jeziorze Bielawskim. Adrenalina i dobra zabawa gwarantowane!

Zimowe atrakcje

Zimą również nie brakuje atrakcji dla narciarzy oraz fanów biegówek. Rozbudowania sieć szlaków biegowych oraz stoki narciarskie zachęcają turystów do pobytu u podnóża gór w malowniczej scenerii.

Zwiedzanie

Góry Sowie to skarbnica tajemnic. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest niedokończony projekt Riese, który planowo miał zostać kwaterą Adolfa Hitlera. Kilometry podziemnych korytarzy do tej pory budzą ogromną ciekawość odwiedzających.

newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami w naszym hotelu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij