TKALNIA

Arrival
25. 10
Departure
26. 10
  1. Main page
  2. CUISINE
  3. TKALNIA

Splot dobrych smaków

Wierzymy w tradycję

Tkalnia została stworzona z szacunku do miejsca, w którym się znajduje. To tu w historycznych wnętrzach dawnej willi fabrykanckiej rezydował niegdyś Heinz Rosenberger, który odegrał kluczową rolę w procesie unowocześnienia szkoły włókienniczej. Nie zapominamy, że przez blisko 200 lat Bielawa była nazywana swoistym centrum włókiennictwa regionu. Oddajemy hołd tradycji, przedstawiając ją Państwu w nowoczesnym wydaniu.

Zapoznaj się z naszym menu Tkalnia.

Zapoznaj się z naszymi godzinami otwarcia.

Czym jest Tkalnia?

Włókiennictwo jest dla nas inspiracją w dążeniu do perfekcji, którą można osiągnąć jedynie ciężką, rzemieślniczą pracą. Wiemy jak ważne, zarówno w sztuce włókienniczej, jak i kulinarnej jest skupienie i dbałość o każdy detal dlatego nie idziemy na kompromisy. W Tkalni wszystko przygotowujemy od podstaw – stąd regionalne zioła, które uprawiamy przez cały rok w naszym ogródku i produkty charakterystyczne dla Gór Sowich. Zapraszamy Państwa na kulinarną, rzemieślniczą podróż po regionie.

Regionalne produkty

Wierzymy, że siła tkwi w prostocie. I jakości, o którą dbamy codziennie razem z zaprzyjaźnionymi dostawcami. Współpracujemy z regionalnymi, niezależnymi producentami, którzy stawiają na szczerość i naturalne smaki. Miody, które wykorzystujemy w Tkalni, otrzymujemy od Czesława Piaseckiego, właściciela pobliskiej Pasieki pod Lasem. Riesling, który Państwu serwujemy pochodzi z Winnicy Bielawskiej, założonej przez Tomasza Pawlaczka. Oprócz wina, w Bielawie produkuje się również kraftowe, regionalne piwa SOWIE (dostępne w naszym menu). Wiemy jak ważne jest lokalne pochodzenie ryb – zamówicie u nas Pstrąga Kłodzkiego, którego hodowla nawiązuje do przedwojennych tradycji Hrabstwa Kłodzkiego. Wspieramy akcję Wolne Klatki – jajka, które wykorzystujemy w Tkalni pochodzą wyłącznie od ekologicznych rolnictw w Świebodzicach. Dbałość o każdy detal to filozofia, którą nasz Szef Kuchni zaszczepia w Tkalni.

newsletter
Stay tuned for our special offers.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close